У Греції продовжуються масові безлади, які були спроваковані анархістами. Нові сутички відбулися пізно увечері у вівторок, 28 червня і в ніч на середу, 29 червня в Афінах на площі Синтагма перед будівлею парламенту.
Протестуючі намагалися не впустити до неї депутатів. В результаті поліції довелося застосувати проти натовпу сльозогінний газ. У ході зіткнень 46 осіб - 9 демонстрантів і 37 поліцейських було поранено. Крім того, ще принаймні 14 маніфестантів затримані.
Відзначимо, що основна частина протестів були мирними. Заворушення спровокували анархісти, що прийшли до парламенту. Вони почали кидати в поліцейських каміння та інші предмети.
Молоді люди в чорних масках влаштовували підпали, кидали пляшки із запальною сумішшю, били скло в магазинах і майстрували барикади. Після розгону акції на вулицях Афін залишилися лежати купи сміття, подекуди виламана бруківка, передають РИА Новости.
За оцінкою поліції, в акції брали участь близько 20 тисяч осіб. Очікується, що 29 червня заворушення продовжаться з новою силою. У центрі Афін введені посилені заходи безпеки. Порядок у столиці Греції контролюють більше п'яти тисяч поліцейських.
Відзначимо, у середу, 29 червня тут пройде голосування за урядовий план жорсткої економії, що передбачає скорочення держвитрат на соціальні потреби. Незадоволені цими заходами грецькі профспілки напередодні оголосили 48-годинний загальний страйк: у країні не працює транспортне сполучення, скасовані деякі авіарейси, закриті більшість держустанов.
Загальний страйк і масові акції проводяться в Греції на знак протесту проти ухвалення плану 28-мільярдного скорочення бюджетних витрат, підвищення податків і приватизації держпідприємств. ЄС і МВФ вважають ці заходи необхідною умовою для виділення Греції чергового траншу фінансової допомоги на 12 мільярдів євро.
Без нього вже через два тижні країні буде нічим платити за рахунками, і технічно це буде означати дефолт - перший в історії Єврозони.
Економісти не виключають, що неминуча за ним паніка на міжнародних фондових майданчиках викличе новий виток глобальної кризи, найсильніше в якій постраждає єдина європейська валюта.
Остаточне рішення щодо проекту депутати прийматимуть у четвер, 30 червня. Водночас більшість греків вважають запропонований Євросоюзом і МВФ план порятунку країни марним.