ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік | |
переглянути
|
Газета №35 (55) / 2014 | |
 переглянути
|
|
«Дитячі розваги» - серйозна загроза безпеці руху на залізниці | Прес-Служба | 25-06-2012, 16:02 | 0 1310 |
| Вчинити проступок може кожен, не кажучи про дитину. Та коли проступки минають безкарно, вони переростають у злочини. Бажання розвагах чи хизування серед друзів тим, що ти «герой» і можеш вилізти на вагон чи із усією силою розбити вікно під час руху поїзда, нерідко штовхають підлітків на правопорушення. Щоб запобігти лиху, правоохоронці лінійних органів та підрозділів Управління МВС України на Львівській залізниці докладають чимало зусиль, щоб зупинити ці витівки.
Про це «МЕДІСТАР» повідомила Руслана Багрій, працівник відділу зв’язків з громадськістю УМВС України на Львівській залізниці.
Працівники транспортної міліції вважають, що бездоглядність підлітків найчастіше і призводить до неприємних ситуацій. Якби дитина була під надійною і мудрою опікою дорослих, мала б якесь цікаве і корисне заняття на дозвіллі, то хіба вешталася б коліями та вокзалами, щоб вкрасти чи знищити рухомий склад? І ось сумна статистика: протягом поточного року надійшло 43 повідомлення про факти пошкодження вікон в пасажирських та приміських поїздах на дільниці обслуговування Управління МВС України на Львівській залізниці. По яких встановлено 16 осіб – 5 неповнолітніх та 11 дорослих осіб, причетних до даних правопорушень. Складено 172 адміністративних протоколів.
До адміністративної відповідальності притягнуто 116 дорослих осіб за статтею 110 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту КУпАП) «Порушення правил користування засобами залізничного транспорту» та статтею 173 КУпАП «Дрібне хуліганство». З них 56 дорослих осіб по статті 184 КУпАП за неналежне виховання батьками неповнолітніх дітей, які здійснювали биття вікон в складі Львівської залізниці.
- Ми проводимо велику роз’яснювальну роботу з громадськістю та педагогічними колективами. З метою профілактики, попередження биття вікон в рухомому складі у всіх лінійних відділах створено пошукові групи з числа працівників кримінальної міліції у справах дітей (далі по тексту – ВКМСД), карного розшуку, патрульної служби щодо протидії даних правопорушень, - розповів начальник ВКМСД Управління МВС України на Львівській залізниці майор міліції Ігор Чердак,- також здійснено 31 виступ в засобах масової інформації щодо попередження даних правопорушень. В навчальних закладах проведено 84 лекцій-бесід з учнями та педагогічними колективами на тему: «Профілактики правопорушень на об’єктах залізниці».
В служби у справах дітей держадміністрацій по місцю проживання направлено 93 інформації для прийняття мір виховного характеру відносно осіб схильних до скоєння правопорушень на залізничному транспорті. Згідно аналізу слідує найбільше факти биття вікон мають у вечірній (18 – 21 год.) та нічний (22 – 03 год.) час. Випадки биття вікон, які скоюються в другій половині дня в основному мають місце в робочі дні, а вікна побиті в вечірні та нічні періоди доби скоюються переважно у вихідні та святкові дні.
Зниження кількості випадків биття вікон в рухомому складі залізниці 43 проти 56 в 2011 році являється результатом профілактичної роботи працівників ВКМСД Управління МВС України на Львівській залізниці.
Ігор Чердак наголосив, що великою проблемою є дитячий травматизм. Дуже важлива «інформація для роздумів»: неповнолітні, що розукомплектовують трансформатори і крадуть з них складові з кольорових металів – у зоні ризику. Адже їх може вразити струмом, а це – смертельно небезпечно! Також такими діями вони порушують ритм залізничного руху, що загрожує життю й інших людей.
У літній період нерідкісними є спроби дітей зайнятися „альпінізмом” на мостових конструкціях. Але ж ці споруди – також під струмом! Буває, що підлітки, повертаючись з дискотек додому, гуляють коліями. А оскільки зараз модно надягати навушники від плеєрів, то й не чують сигнальних та попереджувальних звуків. У результаті не реагують навіть на шум потяга, що наближається, і не можуть вчасно відійти на безпечну відстань. Словом, обачність поблизу колій потрібна не менше, ніж на звичайних дорогах.
Тож коли працівники ВКМСД Управління МВС України на Львівській залізниці приходять у навчальні заклади, то вони намагаються молоді пояснити, наводячи приклади, існуючі проблеми. І це не читання лекцій і нотацій, а живе спілкування. “А як би ви вчинили, якщо?..” – над запитаннями з приводу різних ситуацій дуже цікаво поміркувати і дітям, і педагогам. Це позитив, що школи сьогодні дедалі частіше запрошують правоохоронців до себе в гості. Задоволені працівники міліції і плідною співпрацею із службою у справах дітей, головним управлінням освіти Львівської облдержадміністрації та Львівським обласним центром служби для дітей, сім’ї та молоді. Ігор Чердак впевнений, що роль освітян в убезпеченні юного покоління – також вагома.
Правоохоронці говорять про декілька причин скоєння неповнолітніми даних правопорушень. По-перше, неналежне виховання батьками своїх дітей, відсутність батьківського впливу через постійну зайнятість, якщо мова йде про благополучну сім'ю та байдужість і нелюбов до дитини у сім'ї неблагополучній. У обох випадках замість тата й мами вулиця стає їхньою вихователькою. По-друге, велику роль у формуванні дітей і підлітків відіграє телебачення, інтернет та інші ЗМІ із показом насильства, агресії, жорстокості, розпусти, ідеалізації героїв з кримінального середовища.
– Іноді діти та підлітки вважають, що за скоєний ними злочин жодної відповідальності не буде, бо вони ще неповнолітні. Проте гуманне ставлення до дітей у суспільстві зовсім не означає, що їм треба потурати у всьому. Адже багато дорослих злочинців починали свою «кар’єру» ще в підлітковому віці. Дитяча й підліткова злочинність - наша велика біда, - констатує Руслана Багрій. | | |
|
|
|
|
|