MediaStar Logo
   Сьогодні: вівторок, 20/02/2018 У ЛЬВОВІ ПРОЙДЕ КАСТИНГ НА ТОП-МОДЕЛЬ...>> Застосування ставки ПДВ 7% для лікарських засобів та медичних виробів...>> Про справляння у 2018 році рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів...>> До уваги платників: що слід знати про електронний кабінет...>> 19 лютого: народний календар і астровісник...>> 19 лютого. Пам’ятні дати...>> 17.02.2018 – День відкритих дверей в податковій...>> На Львівщині відзначили 100-річчя відновлення Литовської держави...>> У Сокільниках відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні...>> ПриватБанк попередив клієнтів про шахрайський додаток «Універсальний Мобільний Банкінг»...>>
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
   Пряма моваПряма мова
Путін заявив, що в РФ не може скоро наступити західна демократія...
 >>> 
Турчинов: Настав час перейти до нового формату захисту країни на Донбасі...
 >>> 
Гройсман: Звинувачення Росією України в недотриманні "мінська" є гібридною війною...
 >>> 
   ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік 
ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік
переглянути

   ВідеоновиниВідеоновиниs
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуЖиття Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Життя Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
   Газета №35 (55) / 2014 
№35 (55) / 2014

переглянути
   ВідеотрансляціїВідеотрансляції
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуВідеотрансляція з Василем Гораном
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Відеотрансляція з Василем Гораном
   КриміналКримінал
Через подання неправдивих документів митники вилучили автомобіль...
19-02-2018, 10:46  >>> 
На Львівщині СБУ затримала на хабарі працівника міграційної служби...
14-02-2018, 12:27  >>> 
На Львівщині СБУ викрила на хабарі посадовця поліції...
12-02-2018, 12:12  >>> 
   Здоров'яЗдоров
В Україні заборонили відомий сироп від кашлю...
14-02-2018, 13:31  >>> 
В Японії створили препарат, що вбиває вірус грипу за один день...
14-02-2018, 13:22  >>> 
Карантин оголошувати нема потреби, однак процес навчання призупинятимуть у тих школах, де відсутність дітей становить орієнтовно 40%...
07-02-2018, 13:58  >>> 

Мене не цікавлять матеріальні блага, - Багіров

Пряма мова | 21-04-2010, 18:14Коментарів: 0 0 Переглядів: 1170 1170    
Мене не цікавлять матеріальні блага, - БагіровЕдуард БАГІРОВ, відомий правозахисник, вступив до лав владної команди, очоливши новостворену Громадську Раду із захисту прав людини при Міністерстві внутрішніх справ, що займатиметься моніторингом правопорушень. Він має намір за півроку розпочати процес втілення якісних змін в МВС, застосовуючи широкий спектр правозахисної практики. Якщо це йому не вдасться, Багіров обіцяє піти. Про роботу попередників, доцільність Громадських Рад, досвід правозахисника та систему правопорушень - в ексклюзивному інтерв'ю для «МЕДІАСТАР» розповів Едуард Багіров.

- Яку роль і функцію у системі суспільства ви виконуватимете? Що входить до кола ваших безпосередніх обов’язків та відповідальності?

- Громадська Рада – колегіальний орган, що має дорадчий голос. Це широке представництво для діяльності громадських організацій, журналістів, що мають певний досвід роботи у сфері захисту прав людини. Задача громадської Ради в моєму розумінні полягає у виявленні фактів порушення прав людини та протидії цьому. Далі ми використовуємо власні ресурси та можливості для того, щоб відновити порушені права громадян України. Окрім того, треба створити необхідну нормативно-правову базу для того, щоб в майбутньому ефективніше запобігати можливим порушенням прав людини. Себто є пропозиції, що можна використовувати як зміни до нормативних документів до різноманітних указів Міністерства внутрішніх справ України, що так чи інакше стосуються прав людини. Відтак, необхідно провести правовий аналіз та внести необхідні пропозиції керівництву міністерства. Далі – задачу Громадської Ради я бачу крізь призму публічності та гласності. Себто, якщо встановлюються факти порушень прав людини, то ми повинні про це заявляти і звертати на це увагу і керівництва МВС, і стурктурних підрозділів, а також громадськості, які так чи інакше мають реагувати на виявлені порушення. Робота моїх попередників частково відповідає певному резульатту. Але хочу наголосити, що 30-40% моїх колег працювали добросовісно та виконували ту місію, яка була можливою. На жаль, була достатня кількість громадських діячів, які використовували своє службове становище, щоб отримати якісь гранти, преференції, автомобілі, кабінети чи зарплати. Якщо узагальнити – то частина людей працювали не в інтересах суспільства, а ради здобуття благ для власного благополуччя. Інше призначення Громадської Ради – звернути увагу керівництва МВС на ті факти правопорушень, про які писали журналісти, говорили правозахисники. Я маю надію, що впродовж найближчого часу ситуація зміниться на краще. Я сказав міністру МВС Анатолію МОГИЛЬОВУ, що беру на себе обов'язки на півроку. Якщо ж за півроку мені не вдасться переламати ситуацію, то я не буду перебувати на новопризначеній посаді. Адже тоді я не справлюся із задачею, яка переді мною поставлена. Так само я не прийму пропозицію працювати у структурах МВС, адже я зможу принести набагато більше користі як правозахисник.

- Які реформи будуть проводитися у рамках Міністерства внутрішніх справ і правоохронній системі? Власне, яким чином можуть бути причетні Громадська Рада та громадські організації до втілення цих реформ? Який план заходів можна передбачити для оздоровлення системи в цьому напрямку?

- Громадська організація – це як губка, що втягує в себе негативні прояви, що надходять від держави та суспільства. Ми приймаємо заяви, скарги про кожен конкрений факт чи систему правопорушень. Закон «Про об'єднання громадян» дозволяє нам звертатися в органи державної влади та посилати сигнали про порушення. Вихідний номер наших листів – 8600, скерованих у відповідні органи. Ми отримали 6000 відповідей від різноманітних владних орагнів. Себто ця база, основана на юридичних засадах, дає можливість використовувати набуті знання на практиці. Я знаю, з чим працюють мої колеги. Я – не теоретик, а практик насамперед. Головне – систематизувати порушення та віднайти шляхи вирішення цих проблем. Я погодився працювати в МВС не для того, щоб покращити своє фінансове становище. Мене не цікавлять матеріальні блага. Коли я спілкувався з міністром МВС Анатолієм Могильовим, я йому сказав, що моя робота викликатиме нарікання в його підлеглих з різних областей. Інформація про факти порушень у будь-якій області України буде озвучуватися на колегії, засіданнях МВС. Природньо, це викличе невдоволення. На що мені міністр відповів, що це вже його ряд повноважень і з виявленими правопорушеннями він розбиратиметься сам. Заяви чиновників різного рангу мають бути заповнені конкретною роботою. Мине час, і після мого інтерв'ю ви зможете порівняти практичні результати, що змінилося та зроблено за півроку мною та однодумцями. Тоді є сенс та зміст кадрових призначень, що проявляються на ділі. Зміна влади передбачає ряд заяв про реформи. Я – рядовий громадянин України і так само сподіваюся на обіцяни зміни у державі. Чесно кажучи, мені як пересічному громадянину байдуже, якого кольору владна еліта. Для мене важливо – щоб влада не просто робила заяви, а показувала на практиці втілення цих заяв. Не останнє місце серед списку роботи влади займає захист прав простих громадян. Відтак, я, як і всі, беру участь в системі змін в роботі МВС, області прав людини. Зрештою, я буду сам спостерігати зі сторони, наскільки влада реально хотіла щось змінити і чи голослівні заяви підкріплені конкретними діями. Для мене це відкрите питання, і з плином часу я аналізуватиму роботу МВС та інших систем влади. Я стараюсь хоч чимось зімнити ситуацію із захистом прав людини. Якщо мені це не вдасться, то я відкрито і чесно заявлю про те, що свого часу робив відповідні заяви, що розійшлися з реальністю. Тоді я перестану бути громадським правозахисником. Я складу свої повноваження і не буду займатися правозахисною діляьністю. Адже кожен має відповідати за свої слова. Сказав – повинен зробити. Одинадцятого грудня 2010 року, День захисту прав людини, має стати точкою відліку.

- Євген ЗАХАРОВ, співголова Громадської ради при МВС України з питань забезпечення прав людини у коментарях ЗМІ зазначив, що його дивує позиція керівництва МВС. Зокрема, він не вбачає необхідності у створення нової Громадської Ради. Як ви прокоментуєте його позицію?

- Я ознайомлений з коментарем Захарова, що не зовсім коректно по відношенню до мене. Щодо існування Громадських Рад, то ми знаємо, що 26 грудня 2009 року Кабмін своїм розпорядженням видав положення щодо організації роботи таких структур. Можу сказати, що ця постанова не зорганізовує роботу Громадських Рад, адже ті положення, що там прописані, не допомагають, а створюють певні проблеми. Там незрозумілі механізми створенян таких Громадських Рад, що взагалі нереальні до виконання. Міністерство юстиції зареєструвало декілька тисяч громадських організацій, а, згідно положень уряду, необхідно, щоб хоча б три з них бради участь у засіданні Громадської Ради. Себто я не можу зрозуміти, як можна декілька сотень представників громадських організацій. Ці положення в якійсь мірі неможливо реалізувати і вони не співпадають між собою. Якщо Євген Захаров говорить про те, що йому невідомий мій досвід як правозахисника, то нехай прочитає відкриті джерела про проекти, якими я займаюся.

- Які є дієві механізми громадського впливу на владу?

- Сам механізм - це закони, нормативні акти. Але на Україні немає таких законів, які дозволили б простим людям безпосередньо впливати на чиновників. Адже немає законодавчо прописаного зобов'язання влади виходити на публіку і радитися перед прийняттям будь-якого рішення. У цій ситуації все, що ми можемо робити - це через мас-медіа привертати увагу громадськості до тих чи інших проблем.

В Україні дуже багато контролюючих органів. За ідеєю, створювати нову структуру, навіть під виглядом громадської організації, немає сенсу. Але на практиці робота багатьох українських законів практично нульова. Люди пишуть величезну кількість скарг до СБУ, прокуратури, в суди. Незважаючи на те що за Конституцією суди зобов'язані захищати права громадян, найчастіше вони працюють погано. Необхідна судова реформа. Суди повинні бути самої елітної структурою, забезпеченої всім від початку і до кінця. Суддям слід підняти зарплати.

Cтворення Національного бюро розслідувань полягає в зібранні усіх контролюючих структур воєдино. А не так, як у нас: наслідком займаються все окремо - СБУ, прокуратура, МВС. Це має структура відповідного статусу. У нас достатньо спеціалістів різного профілю, фахових і навчених. Потрібна одна елітна структура - національне бюро розслідувань. Треба прописати, якими справами може займатися Генпрокуратура, якими МВС. У всьому світі Генпрокуратура зобов'язана захищати інтереси громадян і держави в судах. А ось, скажімо, розслідувати вбивства і тяжкі злочини - це не їхня функція. Вони повинні перевіряти відповідність рішень органів влади закону та нормативних актів - і вносити свої протести. Генпрокуратура має приймати звернення громадян і представляти їх інтереси в судах. Скажімо, десь несанкціоновано почали вирубувати ліси - Генпрокуратура має подавати позов проти фірми, громадян. МВС має тільки проводити оперативні розшукові заходи, здійснювати кримінальний розшук. З'ясовувати, хто вбивця і передавати його національному бюро розслідувань. Але якщо в одній і тій же структурі знаходять, розслідують, а потім Генпрокуратура подає до суду, то на сьогодні виходить змішаність інтересів. Я не кажу однозначно про місце,я кі займають корпоративні інтереси, проте, повірте, це сприяло б ефективнішій роботі на загальнодержавному рівні. Власне, потрібна така незалежна, незаангажована стурктура, яка б досліджувала процес виявлення фактів порушень та оперативних реагувань, проведення слідства. Рано чи пізно ми до цього прийдемо. Дві третини усіх скарг громадян стосуються ведення слідства. Виникають якісь затягування, непередбачувані ситуації. На такі речі треба реагувати більш оперативно і з помітним результатом.

Через свою завантаженість суди не завжди об'єктивно можуть розглядати справи, адже вони покладаються на роботу слідчих відділів. Складається не зовсім зрозуміла ситуація в кінцевому результаті.

Між іншим, раніше, за Радянського Союзу, департаменти з питань слідства і покарання взагалі знаходилися в одному і тому ж закладі. Зараз в МВС залишилося тільки слідство і оперативна служба. Але треба було б забрати у МВС функції розслідування і залишити тільки розшукові. А функції розслідування передати національному бюро розслідувань, яке зробити підконтрольним Президентові. Зараз же міністр внутрішніх справ може наказати начальнику управління карного розшуку зробити так, начальнику слідчого управління - так. Коли ж міністр побачить, що його накази моніториться національним бюро розслідувань, то він вже буде більш обережним. Потрібно дати працівникам цього бюро нормальні умови роботи, соціальні гарантії. Щоб СБУ, МВС, Генпрокуратура передали туди свої слідчі функції. Тоді СБУ буде займатися контррозвідкою і розвідкою, МВС - проводити оперативні заходи. Адже тільки в колишніх країнах СНД залишилося таке - слідство і розшук у одних і тих же структурах. В інших країнах існує патрульно-постова служба. Саме це забезпечує швидке розслідування справ. У багатьох країнах прокуратура навіть входить до складу міністерства юстиції.

- Якою є задача президента України у цій складній гілці повноважень, адже він виступає гарантом Конституції, що передбачає свободу та захист людських прав?

- Безумовно, задача президента - використовувати всі наявні можливості, щоб захистити права людини. Проблема в тому, що влада не бореться з порушенням прав людини. Питання в іншому - президент має отримувати достовірну інформацію. яку він зможе донести до Генерального прокурора, силових структур. Має бути чітко проконтрольовано, що виявлені факти порушень були виправлені. Має бути збір інформації безпосередньо, а не через певні канали, які не завжди достовірно проінформують президента.
   Новини по темі: Пряма мова
Путін заявив, що в РФ не може скоро наступити західна демократія...
14-06-2017, 08:25  >>> 
Турчинов: Настав час перейти до нового формату захисту країни на Донбасі...
13-06-2017, 09:40  >>> 
Гройсман: Звинувачення Росією України в недотриманні "мінська" є гібридною війною...
13-06-2017, 08:30  >>> 
«Наше місто продовжують системно та брутально ставити на коліна», - А. Садовий про ситуацію щодо вивезення ТПВ...
09-06-2017, 17:38  >>> 
Геращенко про Мінськ: Рухаємося зі "швидкістю" равлика...
08-06-2017, 10:45  >>> 
Коболєв: Україна очікує на 2 остаточних рішення у спорі з "Газпромом"...
05-06-2017, 10:56  >>> 
Актуальні заяви Голови Спілки Українських Організацій в Австралії, Генсека СКУ Стефана Романіва...
02-06-2017, 00:30  >>> 
   АктуальноАктуально
Яресько сказала, чого Захід чекає від України...
19-02-2018, 10:56  >>> 
Польська опозиція: "Історичний" закон призвів до дипломатичної катастрофи...
19-02-2018, 10:53  >>> 
Переговори в Мінську: експерти назвали три умови збереження "майданчика"...
14-02-2018, 13:24  >>> 
   ПолітикаПолітика
Депутати Буської районної ради вимагають від центральної влади адекватної реакції на недружні кроки Польщі...
07-02-2018, 12:30  >>> 
Громадські організації вважають, що зміни Податкового кодексу частково обмежують права громадян...
05-02-2018, 12:56  >>> 
Фракція “Самопоміч” лідирує у звітуванні за результати роботи народних депутатів...
22-01-2018, 19:59  >>> 
   Діловий світДіловий світ
Застосування ставки ПДВ 7% для лікарських засобів та медичних виробів...
19-02-2018, 22:56  >>> 
Про справляння у 2018 році рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів...
19-02-2018, 22:55  >>> 
До уваги платників: що слід знати про електронний кабінет...
19-02-2018, 22:54  >>> 
   СуспільствоСуспільство
19 лютого: народний календар і астровісник...
19-02-2018, 11:22  >>> 
19 лютого. Пам’ятні дати...
19-02-2018, 11:20  >>> 
Доба в АТО: на Приазов'ї ворог застосував 120-мм міномети...
19-02-2018, 10:52  >>> 
   ВладаВлада
Порошенко звільнив Романова з посади голови Укроборонпрому...
13-02-2018, 10:58  >>> 
Львів’ян і гостей міста запрошують спільно відзначити День Соборності України...
19-01-2018, 12:18  >>> 
В Україні створена Морська адміністрація - рішення Уряду...
18-01-2018, 13:40  >>> 
   КультураКультура
У ЛЬВОВІ ПРОЙДЕ КАСТИНГ НА ТОП-МОДЕЛЬ...
19-02-2018, 22:57  >>> 
Театр «Воскресіння» ставить французьку комедію «Вечеря з дурнем»...
14-02-2018, 12:26  >>> 
Майстриня Майя Ернст презентує колекцію традиційного українського одягу...
07-02-2018, 13:56  >>> 

 
   Фоторепортаж

Важливий етап злагодження 80-ї бригади

   Останні новини
22:57 У ЛЬВОВІ ПРОЙДЕ КАСТИНГ НА ТОП-МОДЕЛЬ
22:56 Застосування ставки ПДВ 7% для лікарських засобів та медичних виробів
22:55 Про справляння у 2018 році рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів
22:54 До уваги платників: що слід знати про електронний кабінет
11:22 19 лютого: народний календар і астровісник
11:20 19 лютого. Пам’ятні дати
11:17 17.02.2018 – День відкритих дверей в податковій
11:14 На Львівщині відзначили 100-річчя відновлення Литовської держави
11:13 У Сокільниках відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні
11:11 ПриватБанк попередив клієнтів про шахрайський додаток «Універсальний Мобільний Банкінг»

   Анонси
АНОНС: У Львові розпочалась громадська кампанія "Стоп наркотик"...
14-02-2018, 12:28  >>> 
29 січня 2018...
29-01-2018, 11:42  >>> 
30 січня 2018 року...
29-01-2018, 11:27  >>> 
   Вибори 2012Вибори 2012
Новини
Мажоритарні округи
ОВО №115
ОВО №116
ОВО №117
ОВО №118
ОВО №119
ОВО №120
ОВО №121
ОВО №122
ОВО №123
ОВО №124
ОВО №125
ОВО №126
Багатомандатний округ
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
Інтернет-видання Захід.NET Новини західної України Газета Ратуша pressclub.lviv.ua yurholding.com
   © 2008-2012 Медіастар
   Передрук матеріалів тільки за наявністю
   гіперпосилання на www.mediastar.net.ua
Яндекс цитирования