Демократія в Україні ще не побудована, але прагнення до демократичного режиму об’єднує Україну. Україна вважають демократичною державою 18% громадян у Львові і 5% - у Донецьку. Про це сказав під час відеотрансляції Інтрнет-марафону від «МЕДІАСТАР» Володимир ПОДГОРНОВ, соціолог, президент Українського фонду «Громадська думка».
- Критерії демократії полягають у сильній опозиції, свободі слова, вільному віросповіданню, - говорить експерт. - 60% мешканців у Львові дотримуються думки, що Україна знаходиться на стадії становлення демократії, тоді як 54% – у Донецьку. Свобода слова не купується за гроші. А опозиція не повинна маскувати фінансові афери діючої влади. Розумієте, посади різного рангу продаються. Щоб, умовно кажучи, не продавався Севастополь, не має продаватися посада. Адже існує взаємообмін. Продаються посади провідного спеціаліста, керівника департаменту, губернатора, президента. Відповідно, щоб відбити гроші, витрачені на президентську кампанію, потрібно щось продати: трубу, територію, продовження оренди Чорноморського флоту. Щоб відбити гроші, вкладені в політику, необхідно розпочати бізнес. У політиці панує суцільний принцип: все продається і все купується. Це потрібно зупинити не на конкретному прикладі, а зламати систему корупції як таку у владі. Потрібно підбирати нормального, ефективного управлінця, а не купувати посаду.
Проте, наголошує Володимир Подгорнов, у всіх куточках України вважають, що нам потрібно рухатися до демократичного суспільства. Себто панує розуміння того, що демократична система може забезпечити всі права і свободи людей.