ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік | |
переглянути
|
Газета №35 (55) / 2014 | |
 переглянути
|
|
Нема\ сенсу забирати депозити із банків, - експерт | Діловий світ | 21-02-2014, 13:57 | 0 951 |
| Як вважає економічний експерт Олександр Охріменко, сьогодні забирати депозити із банків, тим більше великих, немає жодного сенсу. Про це він сказав в прямому ефірі телеканалу БТБ.
«Якщо ви маєте вклади у великому банку, забирати депозит безглуздо. Це можна робити тільки якщо вам не подобається відсоток, менеджмент, обслуговування тощо. Але якщо вас все влаштовує, навіщо панікувати? Якщо у вас депозит в маленькому банку, який працює з населенням, то у нього також добра ліквідність, і великих ризиків немає. Тому що ці банки однозначно будуть мати можливість нормально працювати. У них можуть бути тимчасові проблеми в банкоматі, або в якийсь окремий день роботи, але це не означає, що банк повинен зникнути. Він як був, так і залишиться», - сказав Охріменко.
Експерт нагадав, що Національний Банк України видав Постанову №48, якою запроваджено заходи із оперативного підвищення ліквідності для банків, у яких можуть виникнути тимчасові труднощі.
«На сьогодні НБУ вже допоміг одному великому банку залучити 2 млрд грн., також допоміг й деяким іншим. І в майбутньому також НБУ буде це робити у разі потреби. Навіть в крайньому випадку, якщо маленький банк збанкрутує, відповідно до законодавства Фонд гарантування вкладів виплатить його вкладникам компенсацію в межах визначених законом 2000 тис. Тому не треба панікувати, а слід думати головою», - зазначив експерт.
Також експерт нагадав, що вкладникам доцільно більш детально вивчати умови депозитних договорів. Адже дуже часто за дострокове розірвання депозитного договору передбачені фінансові санкції, приміром невиплата нарахованих відсотків. | | |
|
|
|
|
|