MediaStar Logo
   Сьогодні: понеділок, 10/12/2018 Завтра відбудеться Lviv Biotech&Pharma Meetup...>> Три компанії подалися на конкурс із дегазації Грибовицького сміттєзвалища...>> Молодіжна столиця Європи 2022: Львів готує заявку...>> У Львові відбудеться кінофестиваль українського кіно...>> Мер Львова зустрівся із німецькою делегацією щодо початку роботи проекту «Енергоефективний район міста Львова»...>> Нові умови ввезення транспортних засобів популярніші за попередні...>> Лілія Гриневич ознайомилась із роботою навчально-практичного центру електрозварювання Міжрегіонального вищого професійного училища Львівщини...>> “Для нас важливо гарантувати права учня”, - Лілія Гриневич про розвиток дуальної форми освіти...>> “У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн гривень на створення навчально-практичних центрів”, - Лілія Гриневич...>> На Львівщині зросла кількість обстежених на виявлення онкопатологій жінок...>>
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
   Пряма моваПряма мова
Гриценко про напад на нього: Це і є твоя мобілізація, Петре?...
 >>> 
Клімкін пояснив, чому не треба розривати дипвідносини з РФ...
 >>> 
Олександр Ганущин прозвітував про третій рік роботи Львівської обласної ради VІІ скликання...
 >>> 
   ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік 
ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік
переглянути

   ВідеоновиниВідеоновиниs
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуЖиття Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Життя Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
   Газета №35 (55) / 2014 
№35 (55) / 2014

переглянути
   ВідеотрансляціїВідеотрансляції
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуВідеотрансляція з Василем Гораном
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Відеотрансляція з Василем Гораном
   КриміналКримінал
Двом громадянам Азербайджану повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід за вчинений розбій...
10-12-2018, 10:33  >>> 
Львів’янин, якого обвинувачують в умисному вбивстві, постане перед судом...
10-12-2018, 10:32  >>> 
Прокуратура домоглась справедливого покарання для вбивці...
07-12-2018, 12:43  >>> 
   Здоров'яЗдоров
На Львівщині зросла кількість обстежених на виявлення онкопатологій жінок...
10-12-2018, 16:27  >>> 
Працівників 8-ми львівських шкіл вчать ефективного управління...
06-12-2018, 16:03  >>> 
МОЗ: Захворюваність на кір продовжує зростати...
05-12-2018, 07:58  >>> 

На комунальних підприємствах Львова провели зовнішній незалежний аудит фінансової діяльності

Львів | 11-10-2018, 18:49Коментарів: 0 0 Переглядів: 214 214    
Про результати перевірки 11 львівських комунальних підприємств доповів під час сьогоднішнього засідання сесії Львівської міської ради Роман Панасюк, начальник управління економіки підприємств департаменту житлового господарства та інфраструктури.

«Для початку зупинюсь на етапах вдосконалення системи управління комунальних підприємств. Першим було створення системи оперативного моніторингу. Мова про запровадження щомісячної звітності, а також системи моніторингу ключових показників діяльності комунальних підприємств. Ця система почала діяти ще в липні минулого року.

Другим етапом було створення і введення прозорого обліку, одним з яких було запровадження незалежного зовнішнього аудиту комунальних підприємств. Він відбувся і частково триває досі.

Третім заключним етапом буде запровадження універсального обліку, який відобразить реальний стан комунальних підприємств. Серед заходів, які вживалися, було ведення обліку та звітування за міжнародними стандартами, що будуть повністю запроваджені з 1 січня 2019 року.

Отож, комунальні підприємства, на яких запроваджено систему обліку і правління за новими стандартами, — це 7 найбільших КП, тобто всього-на-всього 7% від загальної кількості. Однак, саме вони створюють 75% доходу всіх комунальних підприємств міста. Зокрема, це комунальне підприємство «Львівтеплоенерго», «Залізничнетеплоенерго», «Львівводоканал», «Львівелектротранс», «АТП — 1», «Львівавтодор», «Львівсвітло».

Щодо першого етапу створення системи оперативного контролю та звітності — це запроваджені щомісячні звіти за міжнародними стандартами, де детально аналізують ключові статті доходів та витрат, показники діяльності підприємства. Відповідно, кожного місяця до 15 числа ми концентруємося на 7 найбільших наших ЛКП, які подають оперативну звітність до профільного департаменту. Аналізуємо діяльність комунального підприємства як за кількісними, так і за якісними показниками, аналізуємо і порівнюємо планові показники діяльності як із торішніми, так і з попередніми місяцями. Також, порівняно з плановими показниками, які були затверджені фінансовим планом на цих комунальних підприємствах, аналізуємо звіт грошових коштів, ефективність їх використання і встановлених показників ефективності, що дає можливість регулювати їхню економічну діяльність і приймати управлінські рішення.

Що ж до другого етапу — проведення незалежного фінансового аудиту підприємств — то, згідно з критеріями обов’язковості проведення фінансового аудиту, обов’язковому аудиту підлягало 11 комунальних підприємств, у тому числі — 7 згаданих вище, у яких впроваджена нова система управління.

Метою проведення аудиту фінансової звітності є висловлення незалежної думки про відповідність фінансової звітності підприємств вимогам національних положень бухгалтерського обліку для прийняття ефективних управлінських рішень Львівською міською радою. Основні завдання, які ставились перед аудиторами, — це перевірка відповідності та достовірності записів фінансової звітності цього бухгалтерського обліку, оцінка спроможності постійного фінансування комунального підприємства та аналіз впливу змін, що відбулися, на фінансову звітність.

На сьогодні, на основних комунальних підприємствах аудит вже завершений — це «Львівтеплоенерго», «Львівводоканал», «Львівелектротранс», «АТП — 1″, „Львівавтодор“, „Львівсвітло“. На двох комунальних підприємствах вже готують висновки, на одному аудит ще триває, а на підприємстві „Львівспецкомунтранс“ провести його за 2017 рік неможливо, бо первинні документи цього підприємства були вилучені правоохоронними органами», — доповів Роман Панасюк.

За його словами, основні і типові недоліки, які були виявлені під час аудиту і є характерними для усіх комунальних підприємств, — це наявність запасів, які зберігаються понад три роки та потребують переоцінки. Станом на сьогодні, проводиться переоцінка усіх активів основних засобів на комунальних підприємствах. На деяких ця переоцінка вже завершена. А на таких підприємствах як «Львівводоканал» і «Львівелектротранс» переоцінка ще триває.

Інші недоліки — це некоректне ведення обліку резервів (дебіторської заборгованості, невикористаних відпусток тощо), несвоєчасне відображення в обліку господарських операцій, що впливає на показники оперативної звітності; втрата права на податковий кредит у розрахунках з ПДВ, що призводить до додаткових витрат підприємств; відсутній розподіл кредиторської заборгованості за термінами виникнення, що приводить до викривлення показників фінансової звітності.

«Усі зауваження комунальні підприємства врахували, недоліки будуть виправлені в наступних періодах. Отож, напевно, основним результативним моментом є те, що на сьогодні по 6 проведених аудиторських перевірках усі висновки є позитивними, жодного негативного. Ще один момент: на 4 із 7 великих підприємств аудит проводився вже за міжнародними стандартами, тільки на «АТП — 1» і «Львівсвітло» аудиторська перевірка відбувалась за національними стандартами. Це пов’язано з тим, що ці 4 підприємства щороку проходять аудиторські перевірки, оскільки мають кредити Європейського банку реконструкції та розвитку.

І щодо третього, заключного етапу — запровадження універсального обліку, який відображатиме нотаріальний стан діяльності комунальних підприємств — то на сьогодні вже розроблено низку заходів, спрямованих на запровадження та ведення звітності за міжнародними стандартами, результатами яких буде повне запровадження звітності та формування обліку за міжнародними стандартами з 1 січня 2019 року", — додав Роман Панасюк.

Нагадаємо, підставою для проведення аудиту на ЛКП були: ухвала Львівської міської ради «Про проведення щорічного обов'язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради» від 25.01.2018 № 2888; рішення виконавчого комітету «Про запровадження ведення бухгалтерського обліку за міжнародними стандартами» від 06.12.2017 № 1116; рішення виконавчого комітету «Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів львівських комунальних підприємств» від 27.12.2017 № 1188. Відповідно до критеріїв, визначених ухвалою сесії, під проведення аудиту потрапило 11 комунальних підприємств.
   Новини по темі: Львів
Завтра відбудеться Lviv Biotech&Pharma Meetup...
10-12-2018, 19:10  >>> 
Три компанії подалися на конкурс із дегазації Грибовицького сміттєзвалища...
10-12-2018, 19:09  >>> 
Молодіжна столиця Європи 2022: Львів готує заявку...
10-12-2018, 18:29  >>> 
У Львові відбудеться кінофестиваль українського кіно...
10-12-2018, 18:24  >>> 
Мер Львова зустрівся із німецькою делегацією щодо початку роботи проекту «Енергоефективний район міста Львова»...
10-12-2018, 18:24  >>> 
Лілія Гриневич ознайомилась із роботою навчально-практичного центру електрозварювання Міжрегіонального вищого професійного училища Львівщини...
10-12-2018, 16:46  >>> 
“Для нас важливо гарантувати права учня”, - Лілія Гриневич про розвиток дуальної форми освіти...
10-12-2018, 16:45  >>> 
   АктуальноАктуально
Омбудсмен РФ розписала, як добре утримують поранених українців...
07-12-2018, 09:08  >>> 
Полторак: Кораблі ВМС України продовжать проходити через Керченську протоку...
07-12-2018, 08:06  >>> 
ЗМІ: Філарет не висуватиме свою кандидатуру на престол об’єднаної церкви...
06-12-2018, 08:11  >>> 
   ПолітикаПолітика
Гриценка вирішив підтримати інший кандидат у президенти...
10-12-2018, 12:56  >>> 
ЄС запровадив санкції проти 9 організаторів "виборів" на Донбасі...
10-12-2018, 12:47  >>> 
Вискокопоставлений офіцер ЗСУ розказав, як став агентом ГРУ...
10-12-2018, 08:01  >>> 
   Діловий світДіловий світ
Курс валют: гривня продовжує зміцнюватися...
10-12-2018, 09:36  >>> 
Курс валют: гривня зміцнилася до долара та євро...
07-12-2018, 10:20  >>> 
17-18 грудня відбудуться аукціонні торги з продажу необробленої деревини 1-го кварталу 2019 р....
07-12-2018, 10:17  >>> 
   СуспільствоСуспільство
Нові умови ввезення транспортних засобів популярніші за попередні...
10-12-2018, 17:36  >>> 
Шахтарям Львівщини виплатили понад 40 % зарплати за жовтень...
10-12-2018, 16:20  >>> 
Працівники Львівської митниці ДФС запобігли незаконному вивезенню авіаційних приладів...
10-12-2018, 16:19  >>> 
   ВладаВлада
Трамп може скасувати зустріч з Путіним через його агресію в Азовському морі...
28-11-2018, 04:36  >>> 
У Конгресі США закликали Трампа притягнути Путіна до відповідальності за дії на Азові...
26-11-2018, 08:05  >>> 
Порошенко в понеділок поговорить з генсеком НАТО та лідерами держав...
26-11-2018, 05:24  >>> 
   КультураКультура
Архітектура Маріо Ботти у Львові...
10-12-2018, 14:18  >>> 
Митрополита УПЦ МП не пустили через лінію розмежування, в церкві обурені...
10-12-2018, 12:49  >>> 
На Львівщині відбудеться творчий вечір поетеси Ірини Вовк...
05-12-2018, 13:37  >>> 

 
   Фоторепортаж

Важливий етап злагодження 80-ї бригади

   Останні новини
19:10 Завтра відбудеться Lviv Biotech&Pharma Meetup
19:09 Три компанії подалися на конкурс із дегазації Грибовицького сміттєзвалища
18:29 Молодіжна столиця Європи 2022: Львів готує заявку
18:24 У Львові відбудеться кінофестиваль українського кіно
18:24 Мер Львова зустрівся із німецькою делегацією щодо початку роботи проекту «Енергоефективний район міста Львова»
17:36 Нові умови ввезення транспортних засобів популярніші за попередні
16:46 Лілія Гриневич ознайомилась із роботою навчально-практичного центру електрозварювання Міжрегіонального вищого професійного училища Львівщини
16:45 “Для нас важливо гарантувати права учня”, - Лілія Гриневич про розвиток дуальної форми освіти
16:27 “У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн гривень на створення навчально-практичних центрів”, - Лілія Гриневич
16:27 На Львівщині зросла кількість обстежених на виявлення онкопатологій жінок

   Анонси
Відкриття мандрівного виставкового проекту “Майдан: простір творчості” у Львові...
07-12-2018, 17:26  >>> 
Львівська магістраль запрошує на зустріч зі святим Миколаєм 18 тисяч дітей залізничників...
07-12-2018, 14:25  >>> 
У Львові відбудеться музичний проект «Вісна» від Мар’яни Садовської...
06-12-2018, 15:54  >>> 
   Вибори 2012Вибори 2012
Новини
Мажоритарні округи
ОВО №115
ОВО №116
ОВО №117
ОВО №118
ОВО №119
ОВО №120
ОВО №121
ОВО №122
ОВО №123
ОВО №124
ОВО №125
ОВО №126
Багатомандатний округ
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
Інтернет-видання Захід.NET Новини західної України Газета Ратуша pressclub.lviv.ua yurholding.com
   © 2008-2012 Медіастар
   Передрук матеріалів тільки за наявністю
   гіперпосилання на www.mediastar.net.ua
Яндекс цитирования