MediaStar Logo
   Сьогодні: неділя, 21/10/2018 Один місяць в Індонезії можна перебувати без візи, - Посол у Львові...>> З понеділка, 22 жовтня, у Львові розпочнеться опалювальний сезон для населення...>> Олег Синютка закликав міських голів зайнятися патріотичним вихованням молоді...>> Молодь зі сходу та півдня України проведе у Львові акцію щодо правил дорожнього руху...>> Мер Львова зустрівся з Європейською федерацією асоціацій лікарів-католиків...>> У Львові капітально відремонтують Личаківський парк...>> Фіскальний чек тепер можна перевірити в «Електронному кабінеті»...>> Виконавчий комітет затвердив рішення про зміни до міського бюджету Львова на 2018 рік...>> З 22 жовтня буде перекрито рух транспортних засобів на залізничному переїзді через вул. П. Ніщинського...>> Пластуни розпишуть «Стіну Героїв» на вул. Вітовського в честь українських воїнів...>>
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
   Пряма моваПряма мова
ВАДИМ РАБІНОВИЧ: «ЩОБ ЗАПРАЦЮВАЛА СУДОВА СИСТЕМА, «ЗА ЖИТТЯ» ПРОПОНУЄ ЗАПРОВАДИТИ ВИБОРНІСТЬ СУДДІВ»...
 >>> 
Клімкін: Україна вишле консула з Берегового до кінця тижня, якщо Будапешт його не відкличе...
 >>> 
Порошенко закликає ООН зупинити окупацію Азовського моря Росією...
 >>> 
   ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік 
ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік
переглянути

   ВідеоновиниВідеоновиниs
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуЖиття Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Життя Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
   Газета №35 (55) / 2014 
№35 (55) / 2014

переглянути
   ВідеотрансляціїВідеотрансляції
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуВідеотрансляція з Василем Гораном
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Відеотрансляція з Василем Гораном
   КриміналКримінал
Напад на Михайлика: представництво ЄС закликало притягнути винних до відповідальності...
18-10-2018, 04:08  >>> 
Поліція ідентифікувала нападника на вокзалі в Кельні...
17-10-2018, 09:14  >>> 
CNN: Турецьке слідство вважає, що Хашкаджі вбили і розчленували...
17-10-2018, 04:22  >>> 
   Здоров'яЗдоров
У більшості закладів охорони здоров’я міста відновлено опалення...
18-10-2018, 17:15  >>> 
Юрій Токарєв не працює головним лікарем 6-ї міської поліклініки м. Львова...
17-10-2018, 14:38  >>> 
У Центрі Довженка відбудеться фітнес-практикум «Як збалансувати раціон: калорії, білки, жири, вуглеводи»...
17-10-2018, 13:41  >>> 

На комунальних підприємствах Львова провели зовнішній незалежний аудит фінансової діяльності

Львів | 11-10-2018, 18:49Коментарів: 0 0 Переглядів: 168 168    
Про результати перевірки 11 львівських комунальних підприємств доповів під час сьогоднішнього засідання сесії Львівської міської ради Роман Панасюк, начальник управління економіки підприємств департаменту житлового господарства та інфраструктури.

«Для початку зупинюсь на етапах вдосконалення системи управління комунальних підприємств. Першим було створення системи оперативного моніторингу. Мова про запровадження щомісячної звітності, а також системи моніторингу ключових показників діяльності комунальних підприємств. Ця система почала діяти ще в липні минулого року.

Другим етапом було створення і введення прозорого обліку, одним з яких було запровадження незалежного зовнішнього аудиту комунальних підприємств. Він відбувся і частково триває досі.

Третім заключним етапом буде запровадження універсального обліку, який відобразить реальний стан комунальних підприємств. Серед заходів, які вживалися, було ведення обліку та звітування за міжнародними стандартами, що будуть повністю запроваджені з 1 січня 2019 року.

Отож, комунальні підприємства, на яких запроваджено систему обліку і правління за новими стандартами, — це 7 найбільших КП, тобто всього-на-всього 7% від загальної кількості. Однак, саме вони створюють 75% доходу всіх комунальних підприємств міста. Зокрема, це комунальне підприємство «Львівтеплоенерго», «Залізничнетеплоенерго», «Львівводоканал», «Львівелектротранс», «АТП — 1», «Львівавтодор», «Львівсвітло».

Щодо першого етапу створення системи оперативного контролю та звітності — це запроваджені щомісячні звіти за міжнародними стандартами, де детально аналізують ключові статті доходів та витрат, показники діяльності підприємства. Відповідно, кожного місяця до 15 числа ми концентруємося на 7 найбільших наших ЛКП, які подають оперативну звітність до профільного департаменту. Аналізуємо діяльність комунального підприємства як за кількісними, так і за якісними показниками, аналізуємо і порівнюємо планові показники діяльності як із торішніми, так і з попередніми місяцями. Також, порівняно з плановими показниками, які були затверджені фінансовим планом на цих комунальних підприємствах, аналізуємо звіт грошових коштів, ефективність їх використання і встановлених показників ефективності, що дає можливість регулювати їхню економічну діяльність і приймати управлінські рішення.

Що ж до другого етапу — проведення незалежного фінансового аудиту підприємств — то, згідно з критеріями обов’язковості проведення фінансового аудиту, обов’язковому аудиту підлягало 11 комунальних підприємств, у тому числі — 7 згаданих вище, у яких впроваджена нова система управління.

Метою проведення аудиту фінансової звітності є висловлення незалежної думки про відповідність фінансової звітності підприємств вимогам національних положень бухгалтерського обліку для прийняття ефективних управлінських рішень Львівською міською радою. Основні завдання, які ставились перед аудиторами, — це перевірка відповідності та достовірності записів фінансової звітності цього бухгалтерського обліку, оцінка спроможності постійного фінансування комунального підприємства та аналіз впливу змін, що відбулися, на фінансову звітність.

На сьогодні, на основних комунальних підприємствах аудит вже завершений — це «Львівтеплоенерго», «Львівводоканал», «Львівелектротранс», «АТП — 1″, „Львівавтодор“, „Львівсвітло“. На двох комунальних підприємствах вже готують висновки, на одному аудит ще триває, а на підприємстві „Львівспецкомунтранс“ провести його за 2017 рік неможливо, бо первинні документи цього підприємства були вилучені правоохоронними органами», — доповів Роман Панасюк.

За його словами, основні і типові недоліки, які були виявлені під час аудиту і є характерними для усіх комунальних підприємств, — це наявність запасів, які зберігаються понад три роки та потребують переоцінки. Станом на сьогодні, проводиться переоцінка усіх активів основних засобів на комунальних підприємствах. На деяких ця переоцінка вже завершена. А на таких підприємствах як «Львівводоканал» і «Львівелектротранс» переоцінка ще триває.

Інші недоліки — це некоректне ведення обліку резервів (дебіторської заборгованості, невикористаних відпусток тощо), несвоєчасне відображення в обліку господарських операцій, що впливає на показники оперативної звітності; втрата права на податковий кредит у розрахунках з ПДВ, що призводить до додаткових витрат підприємств; відсутній розподіл кредиторської заборгованості за термінами виникнення, що приводить до викривлення показників фінансової звітності.

«Усі зауваження комунальні підприємства врахували, недоліки будуть виправлені в наступних періодах. Отож, напевно, основним результативним моментом є те, що на сьогодні по 6 проведених аудиторських перевірках усі висновки є позитивними, жодного негативного. Ще один момент: на 4 із 7 великих підприємств аудит проводився вже за міжнародними стандартами, тільки на «АТП — 1» і «Львівсвітло» аудиторська перевірка відбувалась за національними стандартами. Це пов’язано з тим, що ці 4 підприємства щороку проходять аудиторські перевірки, оскільки мають кредити Європейського банку реконструкції та розвитку.

І щодо третього, заключного етапу — запровадження універсального обліку, який відображатиме нотаріальний стан діяльності комунальних підприємств — то на сьогодні вже розроблено низку заходів, спрямованих на запровадження та ведення звітності за міжнародними стандартами, результатами яких буде повне запровадження звітності та формування обліку за міжнародними стандартами з 1 січня 2019 року", — додав Роман Панасюк.

Нагадаємо, підставою для проведення аудиту на ЛКП були: ухвала Львівської міської ради «Про проведення щорічного обов'язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради» від 25.01.2018 № 2888; рішення виконавчого комітету «Про запровадження ведення бухгалтерського обліку за міжнародними стандартами» від 06.12.2017 № 1116; рішення виконавчого комітету «Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів львівських комунальних підприємств» від 27.12.2017 № 1188. Відповідно до критеріїв, визначених ухвалою сесії, під проведення аудиту потрапило 11 комунальних підприємств.
   Новини по темі: Львів
З понеділка, 22 жовтня, у Львові розпочнеться опалювальний сезон для населення...
19-10-2018, 19:40  >>> 
Мер Львова зустрівся з Європейською федерацією асоціацій лікарів-католиків...
19-10-2018, 17:07  >>> 
У Львові капітально відремонтують Личаківський парк...
19-10-2018, 17:06  >>> 
Виконавчий комітет затвердив рішення про зміни до міського бюджету Львова на 2018 рік...
19-10-2018, 15:41  >>> 
З 22 жовтня буде перекрито рух транспортних засобів на залізничному переїзді через вул. П. Ніщинського...
19-10-2018, 15:40  >>> 
Пластуни розпишуть «Стіну Героїв» на вул. Вітовського в честь українських воїнів...
19-10-2018, 15:40  >>> 
Синоптики на завтра прогнозують туман...
19-10-2018, 15:39  >>> 
   АктуальноАктуально
Справа Хашкаджі: Росія не бойкотуватиме саудівський форум...
19-10-2018, 08:01  >>> 
Поліція шукає тіло саудівського журналіста в лісі під Стамбулом...
19-10-2018, 07:59  >>> 
Оприлюднено імена загиблих у Керчі, з них 11 – неповнолітніх...
18-10-2018, 10:10  >>> 
   ПолітикаПолітика
У Росії вирішили знімати на відео, як збирають ракети...
19-10-2018, 09:27  >>> 
Прем'єр Італії: санкції проти Росії мають бути тимчасовими...
19-10-2018, 09:25  >>> 
Турецька сторона стверджує, що Помпео слухав запис вбивства Хашкаджі...
19-10-2018, 07:58  >>> 
   Діловий світДіловий світ
Фіскальний чек тепер можна перевірити в «Електронному кабінеті»...
19-10-2018, 15:43  >>> 
Підприємців Львівщини запрошують взяти участь у торговій місії до Азербайджану...
18-10-2018, 17:12  >>> 
Курс валют: долар повернувся до зниження...
18-10-2018, 10:12  >>> 
   СуспільствоСуспільство
Один місяць в Індонезії можна перебувати без візи, - Посол у Львові...
19-10-2018, 19:41  >>> 
Олег Синютка закликав міських голів зайнятися патріотичним вихованням молоді...
19-10-2018, 17:09  >>> 
Молодь зі сходу та півдня України проведе у Львові акцію щодо правил дорожнього руху...
19-10-2018, 17:08  >>> 
   ВладаВлада
Глава держави про нову систему харчування в армії: Надзвичайно приємно чути схвальні відгуки військових...
16-10-2018, 19:48  >>> 
Глава держави: Житло для військовослужбовців має бути чітке розмежоване на службове, яке не можна приватизувати, і особисте...
16-10-2018, 19:47  >>> 
Трамп похвалився, що дав Україні зброю, а Обама – подушки...
15-10-2018, 09:21  >>> 
   КультураКультура
Сьогодні відбудеться презентація книги «Регальпетра та її парохії» і розмова з автором...
19-10-2018, 13:32  >>> 
Відкриття 15-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA відбудеться у музеї «Територія Терору»...
18-10-2018, 17:18  >>> 
Залишилося менше десятка абонементів в Органний зал...
18-10-2018, 13:31  >>> 

 
   Фоторепортаж

Важливий етап злагодження 80-ї бригади

   Останні новини
19:41 Один місяць в Індонезії можна перебувати без візи, - Посол у Львові
19:40 З понеділка, 22 жовтня, у Львові розпочнеться опалювальний сезон для населення
17:09 Олег Синютка закликав міських голів зайнятися патріотичним вихованням молоді
17:08 Молодь зі сходу та півдня України проведе у Львові акцію щодо правил дорожнього руху
17:07 Мер Львова зустрівся з Європейською федерацією асоціацій лікарів-католиків
17:06 У Львові капітально відремонтують Личаківський парк
15:43 Фіскальний чек тепер можна перевірити в «Електронному кабінеті»
15:41 Виконавчий комітет затвердив рішення про зміни до міського бюджету Львова на 2018 рік
15:40 З 22 жовтня буде перекрито рух транспортних засобів на залізничному переїзді через вул. П. Ніщинського
15:40 Пластуни розпишуть «Стіну Героїв» на вул. Вітовського в честь українських воїнів

   Анонси
Щорічний різдвяний ярмарок стартує 7 грудня...
19-10-2018, 13:33  >>> 
У приміщенні Управління СБУ у Львівській області відбудеться круглий стіл про довіру...
18-10-2018, 17:22  >>> 
У Львові відбудеться масштабний перфоманс на підтримку сиріт «Відчуй силу роду»...
18-10-2018, 17:19  >>> 
   Вибори 2012Вибори 2012
Новини
Мажоритарні округи
ОВО №115
ОВО №116
ОВО №117
ОВО №118
ОВО №119
ОВО №120
ОВО №121
ОВО №122
ОВО №123
ОВО №124
ОВО №125
ОВО №126
Багатомандатний округ
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
Інтернет-видання Захід.NET Новини західної України Газета Ратуша pressclub.lviv.ua yurholding.com
   © 2008-2012 Медіастар
   Передрук матеріалів тільки за наявністю
   гіперпосилання на www.mediastar.net.ua
Яндекс цитирования