MediaStar Logo
   Сьогодні: середа, 19/06/2019 Помилково сплачені суми єдиного внеску повертаються у визначеному законодавством порядку...>> В який термін та за який період суб’єкту господарювання надається акт звірки розрахунків за податками, зборами та по єдиному внеску?...>> Дії платника ПДВ, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН/РК...>> Центру розвитку туризму Львова — 10 років: підсумки діяльності підприємства...>> У Львові розпочинають другий етап просвітницької кампанії «Без поліетилену»...>> Купили чи продали нерухомість протягом року, як сплачувати податок?...>> Робоча група вивчатиме можливість будівництва крематорію у Львові...>> Червоноград отримає з держбюджету додатково понад 10 млн грн...>> На пл. Двірцевій встановлюють гранітні бордюри пішохідної частини та розпочинають облаштовувати фундамент для нового фонтану...>> Ремонт вул. Замарстинівська: завершується заміна колектора від вул. Липинського до вул. Торф’яна...>>
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
   Пряма моваПряма мова
«З'єднати мікрорайон Левандівка і Рясне — це пріоритет для міста», — Андрій Садовий...
 >>> 
Андрій Садовий: «Всі, хто організовував, замовляв, виконував провокації, понесуть серйозне покарання»...
 >>> 
А. Садовий про напади на мерію: «Такі речі є недопустимі в нашому місті і в нашій державі»...
 >>> 
   ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік 
ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік
переглянути

   ВідеоновиниВідеоновиниs
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуЖиття Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Життя Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
   Газета №35 (55) / 2014 
№35 (55) / 2014

переглянути
   ВідеотрансляціїВідеотрансляції
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуВідеотрансляція з Василем Гораном
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Відеотрансляція з Василем Гораном
   КриміналКримінал
Ще двом працівникам Дрогобицької РЕМ повідомили про підозру у загибелі 10-річного хлопчика...
19-06-2019, 09:30  >>> 
Зловмисник, який зарізав власну матір, потрапив на лаву підсудних...
14-06-2019, 10:19  >>> 
Чоловіку, який вбив власну дружину, винесли вирок на Львівщині...
13-06-2019, 13:43  >>> 
   Здоров'яЗдоров
На Львівщині стартує кампанія відпочинку та оздоровлення дітей...
27-05-2019, 17:31  >>> 
Відомий пластичний хірург з Німеччини Клаус Екснер знову консультує та оперує дітей у Львові...
21-05-2019, 23:43  >>> 
Більше 30 млн грн потрібно для оснащення відділення невідкладної допомоги у лікарні швидкої допомоги...
17-05-2019, 14:50  >>> 

На комунальних підприємствах Львова провели зовнішній незалежний аудит фінансової діяльності

Львів | 11-10-2018, 18:49Коментарів: 0 0 Переглядів: 250 250    
Про результати перевірки 11 львівських комунальних підприємств доповів під час сьогоднішнього засідання сесії Львівської міської ради Роман Панасюк, начальник управління економіки підприємств департаменту житлового господарства та інфраструктури.

«Для початку зупинюсь на етапах вдосконалення системи управління комунальних підприємств. Першим було створення системи оперативного моніторингу. Мова про запровадження щомісячної звітності, а також системи моніторингу ключових показників діяльності комунальних підприємств. Ця система почала діяти ще в липні минулого року.

Другим етапом було створення і введення прозорого обліку, одним з яких було запровадження незалежного зовнішнього аудиту комунальних підприємств. Він відбувся і частково триває досі.

Третім заключним етапом буде запровадження універсального обліку, який відобразить реальний стан комунальних підприємств. Серед заходів, які вживалися, було ведення обліку та звітування за міжнародними стандартами, що будуть повністю запроваджені з 1 січня 2019 року.

Отож, комунальні підприємства, на яких запроваджено систему обліку і правління за новими стандартами, — це 7 найбільших КП, тобто всього-на-всього 7% від загальної кількості. Однак, саме вони створюють 75% доходу всіх комунальних підприємств міста. Зокрема, це комунальне підприємство «Львівтеплоенерго», «Залізничнетеплоенерго», «Львівводоканал», «Львівелектротранс», «АТП — 1», «Львівавтодор», «Львівсвітло».

Щодо першого етапу створення системи оперативного контролю та звітності — це запроваджені щомісячні звіти за міжнародними стандартами, де детально аналізують ключові статті доходів та витрат, показники діяльності підприємства. Відповідно, кожного місяця до 15 числа ми концентруємося на 7 найбільших наших ЛКП, які подають оперативну звітність до профільного департаменту. Аналізуємо діяльність комунального підприємства як за кількісними, так і за якісними показниками, аналізуємо і порівнюємо планові показники діяльності як із торішніми, так і з попередніми місяцями. Також, порівняно з плановими показниками, які були затверджені фінансовим планом на цих комунальних підприємствах, аналізуємо звіт грошових коштів, ефективність їх використання і встановлених показників ефективності, що дає можливість регулювати їхню економічну діяльність і приймати управлінські рішення.

Що ж до другого етапу — проведення незалежного фінансового аудиту підприємств — то, згідно з критеріями обов’язковості проведення фінансового аудиту, обов’язковому аудиту підлягало 11 комунальних підприємств, у тому числі — 7 згаданих вище, у яких впроваджена нова система управління.

Метою проведення аудиту фінансової звітності є висловлення незалежної думки про відповідність фінансової звітності підприємств вимогам національних положень бухгалтерського обліку для прийняття ефективних управлінських рішень Львівською міською радою. Основні завдання, які ставились перед аудиторами, — це перевірка відповідності та достовірності записів фінансової звітності цього бухгалтерського обліку, оцінка спроможності постійного фінансування комунального підприємства та аналіз впливу змін, що відбулися, на фінансову звітність.

На сьогодні, на основних комунальних підприємствах аудит вже завершений — це «Львівтеплоенерго», «Львівводоканал», «Львівелектротранс», «АТП — 1″, „Львівавтодор“, „Львівсвітло“. На двох комунальних підприємствах вже готують висновки, на одному аудит ще триває, а на підприємстві „Львівспецкомунтранс“ провести його за 2017 рік неможливо, бо первинні документи цього підприємства були вилучені правоохоронними органами», — доповів Роман Панасюк.

За його словами, основні і типові недоліки, які були виявлені під час аудиту і є характерними для усіх комунальних підприємств, — це наявність запасів, які зберігаються понад три роки та потребують переоцінки. Станом на сьогодні, проводиться переоцінка усіх активів основних засобів на комунальних підприємствах. На деяких ця переоцінка вже завершена. А на таких підприємствах як «Львівводоканал» і «Львівелектротранс» переоцінка ще триває.

Інші недоліки — це некоректне ведення обліку резервів (дебіторської заборгованості, невикористаних відпусток тощо), несвоєчасне відображення в обліку господарських операцій, що впливає на показники оперативної звітності; втрата права на податковий кредит у розрахунках з ПДВ, що призводить до додаткових витрат підприємств; відсутній розподіл кредиторської заборгованості за термінами виникнення, що приводить до викривлення показників фінансової звітності.

«Усі зауваження комунальні підприємства врахували, недоліки будуть виправлені в наступних періодах. Отож, напевно, основним результативним моментом є те, що на сьогодні по 6 проведених аудиторських перевірках усі висновки є позитивними, жодного негативного. Ще один момент: на 4 із 7 великих підприємств аудит проводився вже за міжнародними стандартами, тільки на «АТП — 1» і «Львівсвітло» аудиторська перевірка відбувалась за національними стандартами. Це пов’язано з тим, що ці 4 підприємства щороку проходять аудиторські перевірки, оскільки мають кредити Європейського банку реконструкції та розвитку.

І щодо третього, заключного етапу — запровадження універсального обліку, який відображатиме нотаріальний стан діяльності комунальних підприємств — то на сьогодні вже розроблено низку заходів, спрямованих на запровадження та ведення звітності за міжнародними стандартами, результатами яких буде повне запровадження звітності та формування обліку за міжнародними стандартами з 1 січня 2019 року", — додав Роман Панасюк.

Нагадаємо, підставою для проведення аудиту на ЛКП були: ухвала Львівської міської ради «Про проведення щорічного обов'язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради» від 25.01.2018 № 2888; рішення виконавчого комітету «Про запровадження ведення бухгалтерського обліку за міжнародними стандартами» від 06.12.2017 № 1116; рішення виконавчого комітету «Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів львівських комунальних підприємств» від 27.12.2017 № 1188. Відповідно до критеріїв, визначених ухвалою сесії, під проведення аудиту потрапило 11 комунальних підприємств.
   Новини по темі: Львів
Центру розвитку туризму Львова — 10 років: підсумки діяльності підприємства...
19-06-2019, 16:12  >>> 
У Львові розпочинають другий етап просвітницької кампанії «Без поліетилену»...
19-06-2019, 16:11  >>> 
Ремонт вул. Замарстинівська: завершується заміна колектора від вул. Липинського до вул. Торф’яна...
19-06-2019, 13:47  >>> 
У Львові відкривають перший в Україні йога-парк...
19-06-2019, 11:50  >>> 
У Львові успішно провели Чемпіонат світу з бодібілдингу та фітнесу...
18-06-2019, 21:16  >>> 
Завтра у Львові говоритимуть про співпрацю учнів, батьків, вчителів та влади...
18-06-2019, 21:13  >>> 
У Львові проведуть перший в світі підрахунок вуличних котів: у ЛКП «Лев» розповіли, як долучитися...
18-06-2019, 15:46  >>> 
   АктуальноАктуально
У Львові відбудеться велосипедний захід «Велозаїзд по Львову»...
07-06-2019, 11:28  >>> 
На Рівненщині впав вертоліт Сухопутних військ, екіпаж загинув...
30-05-2019, 09:12  >>> 
У Києві пройде Форум жіночого партнерства...
28-05-2019, 13:54  >>> 
   ПолітикаПолітика
Трамп офіційно оголосив про початок передвиборчої кампанії...
19-06-2019, 08:14  >>> 
Волкер планує найближчим часом відвідати Україну...
19-06-2019, 08:13  >>> 
ЦВК зареєструвала список першої партії...
18-06-2019, 08:35  >>> 
   Діловий світДіловий світ
Помилково сплачені суми єдиного внеску повертаються у визначеному законодавством порядку...
19-06-2019, 16:20  >>> 
В який термін та за який період суб’єкту господарювання надається акт звірки розрахунків за податками, зборами та по єдиному внеску?...
19-06-2019, 16:19  >>> 
Дії платника ПДВ, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН/РК...
19-06-2019, 16:18  >>> 
   СуспільствоСуспільство
Робоча група вивчатиме можливість будівництва крематорію у Львові...
19-06-2019, 16:07  >>> 
Червоноград отримає з держбюджету додатково понад 10 млн грн...
19-06-2019, 16:06  >>> 
На пл. Двірцевій встановлюють гранітні бордюри пішохідної частини та розпочинають облаштовувати фундамент для нового фонтану...
19-06-2019, 13:52  >>> 
   ВладаВлада
Проєкт рішення про зміни до Регламенту виконавчого комітету розглянуть наступного тижня після доопрацювання...
14-06-2019, 14:50  >>> 
Путін вважає, що відносини РФ і України будуть "неминуче відновлені"...
13-06-2019, 09:21  >>> 
Мер Львова зустрівся з кримськотатарськими активістами...
10-06-2019, 18:57  >>> 
   КультураКультура
Львів’ян запрошують спільно помолитися із сестрою Ліджі Пайяпілі...
19-06-2019, 11:51  >>> 
Мистецька колекція Михайла Поживанова. Український живопис від 1930-х років до сьогодні...
19-06-2019, 10:43  >>> 
40-річчя творчості Вовкуна: Опера запрошує львів’ян поринути у ретроспективу відомих постановок...
18-06-2019, 11:09  >>> 

 
   Фоторепортаж

Важливий етап злагодження 80-ї бригади

   Останні новини
16:20 Помилково сплачені суми єдиного внеску повертаються у визначеному законодавством порядку
16:19 В який термін та за який період суб’єкту господарювання надається акт звірки розрахунків за податками, зборами та по єдиному внеску?
16:18 Дії платника ПДВ, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН/РК
16:12 Центру розвитку туризму Львова — 10 років: підсумки діяльності підприємства
16:11 У Львові розпочинають другий етап просвітницької кампанії «Без поліетилену»
16:08 Купили чи продали нерухомість протягом року, як сплачувати податок?
16:07 Робоча група вивчатиме можливість будівництва крематорію у Львові
16:06 Червоноград отримає з держбюджету додатково понад 10 млн грн
13:52 На пл. Двірцевій встановлюють гранітні бордюри пішохідної частини та розпочинають облаштовувати фундамент для нового фонтану
13:47 Ремонт вул. Замарстинівська: завершується заміна колектора від вул. Липинського до вул. Торф’яна

   Анонси
Уже цими вихідними відбудеться змагання «Найсильніший пожежний-рятувальник. Кубок Львова 2019»...
19-06-2019, 13:44  >>> 
У Львові відбудеться фестиваль здоров’я та активного стилю життя «Живи Активно!»...
19-06-2019, 11:53  >>> 
Завтра у Львові відкриють наймасштабніший мистецький проект року — виставку «Ангели»...
18-06-2019, 12:57  >>> 
   Вибори 2012Вибори 2012
Новини
Мажоритарні округи
ОВО №115
ОВО №116
ОВО №117
ОВО №118
ОВО №119
ОВО №120
ОВО №121
ОВО №122
ОВО №123
ОВО №124
ОВО №125
ОВО №126
Багатомандатний округ
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
Інтернет-видання Захід.NET Новини західної України Газета Ратуша pressclub.lviv.ua yurholding.com
   © 2008-2012 Медіастар
   Передрук матеріалів тільки за наявністю
   гіперпосилання на www.mediastar.net.ua
Яндекс цитирования