MediaStar Logo
   Сьогодні: вівторок, 17/09/2019 Українці в Польщі хочуть вищої зарплатні — опитування...>> Разумков чекає від президента список кандидатів до нової ЦВК...>> Громада міста співчуває родинам Стасюк та Крушельницьких...>> Закарпатські митники вилучили «Jeep Commander»...>> No Drama Charity Day: львів’ян кличуть на недраматичний благодійний розпродаж...>> У Львові з симптомами гострого ентероколіту госпіталізували чотирьох осіб...>> Триває реєстрація на безкоштовні курси у Центрах Едукації...>> Львівські митники захищають інтелектуальну власність...>> Нова Facebook сторінка ДПС у Закарпатській області розпочинає свою роботу!...>> ФОП – платники єдиного податку не мають права здійснювати торгівлю тютюновими виробами...>>
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
   Пряма моваПряма мова
«З'єднати мікрорайон Левандівка і Рясне — це пріоритет для міста», — Андрій Садовий...
 >>> 
Андрій Садовий: «Всі, хто організовував, замовляв, виконував провокації, понесуть серйозне покарання»...
 >>> 
А. Садовий про напади на мерію: «Такі речі є недопустимі в нашому місті і в нашій державі»...
 >>> 
   ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік 
ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік
переглянути

   ВідеоновиниВідеоновиниs
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуЖиття Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Життя Кучми вартує 1 млрд. доларів (ВІДЕО)
   Газета №35 (55) / 2014 
№35 (55) / 2014

переглянути
   ВідеотрансляціїВідеотрансляції
Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часуВідеотрансляція з Василем Гораном
 Андрій Москаленко: рішення стосовно Яворова потребує багато часу
 Відеотрансляція з Василем Гораном
   КриміналКримінал
Стриянці загрожує до 15 років неволі за умисне вбивство співмешканця...
16-09-2019, 12:30  >>> 
Не раз судимого чоловіка судять у Львові за нові злочини...
16-09-2019, 12:29  >>> 
Неповнолітньому лиходію, який на Львівщині обікрав інваліда, «світить» в’язниця...
13-09-2019, 11:27  >>> 
   Здоров'яЗдоров
Уряд визначився, як реформувати медичну освіту...
23-08-2019, 07:38  >>> 
Литва закупить таблетки йоду майже на мільйон євро через Білоруську АЕС...
20-08-2019, 08:31  >>> 
Закарпатські митники припинили схему, яка могла формувати необґрунтовані ціни на ліки...
25-06-2019, 21:13  >>> 

Під час Екофоруму фахівці дискутували про державну політику якості питної води

Львів | 12-09-2019, 19:15Коментарів: 0 0 Переглядів: 273 273    
Сьогодні на стадіоні «Арена Львів» триває V Міжнародний Lviv Eco Forum. Зранку фахівці презентували стратегію водної політики України-2019 та обговорили сценарій розвитку цієї галузі з огляду на виклики на 30 років вперед, а пізніше — подискутували про впровадження державної політики якості питної води. Як зауважили фахівці, Україні потрібне прогресивне і жорстке законодавство щодо якості питної води, її переробки і повторного використання.
Валерія Бурлакова, менеджер з розвитку бізнесу у країнах Західної та Східної Європи, компанія «DuPont Safety & Construction», коротко окреслила європейські політичні рамки та інструменти управління в галузі якості води й менеджменту водних ресурсів.

«У законодавстві Європейського Союзу базовою є директива по воді. Усі документи регулярно переглядають і вдосконалюють. Водна політика стає одним із пріоритетів роботи. Було проведено дуже багато досліджень, щоб виявити, що було не так у директиві, яка була 20 років тому, і що потрібно зробити, щоб це змінити.

Дуже багато заводів у Євросоюзі відповідають нормам виготовлення води. Ультрафільтрація — базова умова праці з водою. Директива по очистці міських стічних вод — теж буде переглянута, але навіть її стандартам відповідають не всі міста Євросоюзу. Щоб стимулювати країну відповідати цій директиві, застосовують штрафи. Наприклад, Італія платить 35 млн. євро за те, що не відповідає цим нормам директиви.

Ключовий драйвер до повторного використання води, її переробки — це дефіцит води. І багато країн Сходу уже цим займаються. Сьогодні третина Євросоюзу уже має брак води. А до 2030 року — це буде половина. Але жодних кроків до повторного використання води тут не вчинено. Єдиним стимулом у Європі є різні фонди фінансової підтримки. Новий закон, який мають прийняти, регулює повторне використання води у сільському господарстві, і він не вимагає, а регулює. Це маленький крок Євросоюзу, і попри це, існує уже багато програм повторного використання води у промисловості. Є лише дві установки з повторного використання води — в Нідерландах та Іспанії. Натомість, у Каліфорнії — найпрогресивніше законодавство по переробці води — прийняте у 2009, доповнене у 2013 і 2018 роках. Треба розуміти, що вода занадто цінна, щоб бути сміттям", — розповіла Валерія Бурлакова.

Наступною виступила Ганна Цвєткова, ВЕГО «Мама-86».

«Хочу представити ще один документ — це «Протокол про воду і здоров’я». Це міжнародний законодавчий акт. Він був підписаний у 1999 році, а вступив у дію у 2005 р. Саме тоді Європа почала говорити про право на воду для кожного європейця. Тому цей документ спрямований на боротьбу зі смертями та хворобами, пов’язаними з водою, шляхом покращення управління водними ресурсами. Уже 26 країн є сторонами протоколу. Його надмета — захист життя і благополуччя людей. Він стосується усіх видів води — води від джерела до крана споживача, стічних і каналізаційних вод.

Зобов’язання країни, сторони протоколу — це встановлення цільових показників забезпечення якості водопостачання і санітарії, терміни їх виконання. Країна має передбачити цілий блок заходів і плани досягнення цілей у цьому напрямку. Усі ці дані і напрацювання аналізуються і публікуються і країна має звітувати про проведену роботу.

Сьогодні Україна також є стороною цього Протоколу. Україна була однією з країн, які ініціювали розробку тексту Протоколу, і він став частиною нашого законодавства. Виконуючи завдання цього Протоколу, у 2011 році наша держава встановила національні цільові показники. Але плану дій тоді не було.

Зараз серед пріоритетів для нас є забезпечення рівного права на воду і санітарію. До 2030 року маємо це реалізувати.

Наша ціль — чиста вода і належні умови санітарії. А це передбачає реконструкцію системи водопостачання і модернізації обладнання. Також Україна має мати чітку політику щодо збереження водних ресурсів і забезпечення їхньої якості — це якість питної води, якість постачання, належний доступ до води усіх мешканців, застосування найкращих практик водопостачання і санітарії, очистка стічних вод", — розповіла Ганна Цвєткова, ВЕГО «Мама-86».

Про проблеми моніторингу якості питної води розповіла Олеся Зоріна з Інституту громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва Національної академії медичних наук.

«В Україні немає комплексу моніторингу питних вод, і це ускладнює роботу. За результатами досліджень, виявлено забруднення води фосфатами, органічними речовинами. Серед 9 індикаторів, що є проблемними, єдиним таким є перманганатна окиснюваність. Найпроблемнішим показником є хлороформ та нітрати. З часів незалежності, чинники майже не змінились: відсутність санітарної охорони, очистки.

Однією із проблем є чинний СанПін, який застарів, застаріли нормативи. Є суттєві відмінності між показниками епідеміологічної безпеки, немає порядку інформування мешканців, немає індикаторів показників. Розроблено уніфіковані форми, які слід використовувати для подачі споживачам", — розповіла Олеся Зоріна.

Як відзначила Ірина Войтюк, начальник відділу водних відносин Департаменту водного менеджменту Держводагентства, перед початком впровадження різного роду заходів для покращення стану водних об’єктів, необхідно провести моніторинг.

«З 2014 року у нас пішла точка невідворотності — Україна заявила про впровадження європейських стандартів у водній галузі. Отож, перш ніж роботи якісь заходи, потрібно поставити точний діагноз, зрозуміти, який стан того чи іншого водного об’єкту. Моніторинг — це оцінка стану, план заходів з економічним аналізом. На сьогодні є розроблена європейська модель моніторингу вод. Вона передбачає аналіз водних об’єктів за різними показниками. Показники різні для різних водних об’єктів, тому моніторинг є діагностичний, операційний і дослідницький. Моніторинг має охоплювати ті водні масиви, де є ризики, щоб передбачити заходи для їхнього покращення і потім мати змогу відслідковувати, чи вони дають результат», — пояснила Ірина Войтюк.

Як зауважив Микола Фощій, Перший заступник Голови Державної служби геології та надр України, він — вперше на такому форумі, і йому дуже сподобався рівень підготовки фахівців.

Нагадаємо, LVIV ECO FORUM 2019 (#LEF2019) — подія, де українські та закордонні експерти говорять про збереження водних ресурсів, поводження з відходами й перетворення їх на енергію, а також кліматичні зміни. Подія об’єднає понад 1000 учасників та 50 фахових спікерів з 20 країн світу.

Форум організований Львівською міською радою за сприяння Асоціації водних компаній України «Укрводоканалекологія» та за участі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства екології та природних ресурсів України.

Стежте за новинами Екофоруму у Львові на офіційній Facebook сторінці: https://www.facebook.com/LvivEcoforum

На сайті: www.eco-forum-lviv.com.ua
   Новини по темі: Львів
Громада міста співчуває родинам Стасюк та Крушельницьких...
16-09-2019, 20:45  >>> 
No Drama Charity Day: львів’ян кличуть на недраматичний благодійний розпродаж...
16-09-2019, 18:15  >>> 
У Львові з симптомами гострого ентероколіту госпіталізували чотирьох осіб...
16-09-2019, 18:15  >>> 
Триває реєстрація на безкоштовні курси у Центрах Едукації...
16-09-2019, 18:14  >>> 
Львівські митники захищають інтелектуальну власність...
16-09-2019, 17:11  >>> 
Вночі з четверга на п’ятницю невідомі особи підпалили двері квартири працівника мерії...
16-09-2019, 16:32  >>> 
Більше 60 людей пошили еко-сумки в рамках фестивалю «Чисте місто Фест 2019»...
16-09-2019, 16:30  >>> 
   АктуальноАктуально
Сенцов спалив свою тюремну робу...
13-09-2019, 08:41  >>> 
"Прощавай, немита Московіє": звільнені політв’язні розповіли про свої плани...
07-09-2019, 18:27  >>> 
Обвал будинку в Дрогобичі: з-під уламків витягли тіло жінки...
29-08-2019, 08:49  >>> 
   ПолітикаПолітика
Разумков чекає від президента список кандидатів до нової ЦВК...
17-09-2019, 01:23  >>> 
Посол України критикує лідера німецьких лібералів за "флірт" з Путіним...
16-09-2019, 08:57  >>> 
Трамп про атаку на нафтовий завод у Саудівській Аравії: США "в бойовій готовності"...
16-09-2019, 08:08  >>> 
   Діловий світДіловий світ
Курс валют: гривня побила трирічний рекорд...
16-09-2019, 10:15  >>> 
Курс гривні б’є трирічні рекорди...
13-09-2019, 10:07  >>> 
Україна піднялася у рейтингу економічної свободи...
13-09-2019, 08:43  >>> 
   СуспільствоСуспільство
Українці в Польщі хочуть вищої зарплатні — опитування...
17-09-2019, 01:24  >>> 
Закарпатські митники вилучили «Jeep Commander»...
16-09-2019, 18:16  >>> 
Нова Facebook сторінка ДПС у Закарпатській області розпочинає свою роботу!...
16-09-2019, 17:08  >>> 
   ВладаВлада
"Я, Гончарук Олексій, простий громадянин України", – такими словами майбутній прем'єр-міністр колись представлявся журналістам під час Революції Гідності....
02-09-2019, 08:37  >>> 
Разумков закрив засідання Ради...
30-08-2019, 08:51  >>> 
Путін може помилувати українських політв'язнів - РосЗМІ...
30-08-2019, 01:15  >>> 
   КультураКультура
Славенка Дракуліч приїде до Львова на Конгрес культури «Перехід 1989»...
12-09-2019, 19:15  >>> 
В Україну зі США повернуть картину, яка була викрадена у часи Другої світової війни...
10-09-2019, 07:40  >>> 
Шанувальників джазу запрошують на безкоштовний концерт співачки зі США...
09-09-2019, 13:47  >>> 

 
   Фоторепортаж

Важливий етап злагодження 80-ї бригади

   Останні новини
01:24 Українці в Польщі хочуть вищої зарплатні — опитування
01:23 Разумков чекає від президента список кандидатів до нової ЦВК
20:45 Громада міста співчуває родинам Стасюк та Крушельницьких
18:16 Закарпатські митники вилучили «Jeep Commander»
18:15 No Drama Charity Day: львів’ян кличуть на недраматичний благодійний розпродаж
18:15 У Львові з симптомами гострого ентероколіту госпіталізували чотирьох осіб
18:14 Триває реєстрація на безкоштовні курси у Центрах Едукації
17:11 Львівські митники захищають інтелектуальну власність
17:08 Нова Facebook сторінка ДПС у Закарпатській області розпочинає свою роботу!
16:33 ФОП – платники єдиного податку не мають права здійснювати торгівлю тютюновими виробами

   Анонси
Мінрегіон розпочав конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2019 року...
13-09-2019, 15:05  >>> 
У День Незалежності в Академії сухопутних військ організують день відкритих дверей...
22-08-2019, 18:37  >>> 
Анонс презентації виставки «ОУН: ідея і чин»...
19-08-2019, 19:19  >>> 
   Вибори 2012Вибори 2012
Новини
Мажоритарні округи
ОВО №115
ОВО №116
ОВО №117
ОВО №118
ОВО №119
ОВО №120
ОВО №121
ОВО №122
ОВО №123
ОВО №124
ОВО №125
ОВО №126
Багатомандатний округ
   головна  |  топ  |  влада |  актуально  |  львiв  |  прес-cлужба  |  анонси  |  відеоновини  |  відеотрансляції  |  фотоновини  |  газета  |  про нас
Інтернет-видання Захід.NET Новини західної України Газета Ратуша pressclub.lviv.ua yurholding.com
   © 2008-2012 Медіастар
   Передрук матеріалів тільки за наявністю
   гіперпосилання на www.mediastar.net.ua
Яндекс цитирования