ТОП-100 найвпливовіших осіб Львівщини 2017 рік | |
переглянути
|
Газета №35 (55) / 2014 | |
 переглянути
|
|
«Плануючи рік культури, я хочу, щоб ми здивували світ, здивували себе і заклали фундамент на багато наступних десятиліть», — А. Садовий | Пряма мова | 26-12-2019, 21:58 | 0 4424 |
| Сьогодні відбулася зустріч міського голови Львова з різними середовищами. Андрій Садовий коротко підсумував цьогорічні досягнення Львова, а також розповів про основні плани на майбутнє. Зокрема, йшлося й про сферу культури. «Плануючи рік культури, я хочу, щоб ми здивували світ, здивували себе і заклали фундамент на багато наступних десятиліть. Це не лише одна така мрія, яку ми плануємо реалізувати», — розпочав розповідь Андрій Садовий.
Мер нагадав, що у Львівському органному залі, який розміщений у будівлі костелу Св. Марії Магдалини, є розписи Яна Розена. «У радянські часи це все було закрито. Тут був туалет. Сьогодні ми відкрили всі ці розписи для громади міста й окремо облаштували туалет. Це є добрий знак, тому що ми маємо багато цінного у нашому місті, й наше завдання — це все відкривати», — зазначив Андрій Садовий.
Також під час зустрічі було відзначено, що львівський муніципальний хор «Гомін» увійшов у історію завдяки виконанню саундтреку до фільму «Чорнобиль», який отримав світове визнання.
Крім того міський голова наголосив на важливості перетворення звичайних бібліотек на медіатеки, а також про те, що Львів — єдине місто в Україні, яке вже другий рік поспіль вручало літературну премію.
«У Львові є багато бібліотек. Ще декілька років назад вони нагадували просто книгосховища. Ми собі поставили амбітну мету — всі наші бібліотеки зробити медіатеками. На сьогодні вже є 12 нових медіатек, 7 — ще в роботі. Люди, які заходять у ті бібліотеки — і дорослі, і діти — вони не хочуть звідти виходити. Ми деколи продовжуємо робочий час, щоби вони отримали це задоволення.
Також я гордий, що ми у Львові маємо літературну премію, яка на сьогодні за статусом, як Шевченківська премія", — сказав Андрій Садовий.
Мер міста також розповів, що у наступному році у Львові планують створити чимало мистецьких просторів. Один з них — на вул. Стефаника. Це буде нова міська картинна галерея на 300 м кв. Роботи планують розпочати у січні та відкрити до Дня міста. Другий великий мистецький простір з’явиться на пл. Ринок, 42, де весь будинок перетвориться на велику галерею. Створити цікаву мистецьку галерею заплановано і на пл. Ринок, 21. А на вул. В. Великого буде відновлено мозаїку «Море і риби». Наступного року у цьому просторі на останньому поверсі почне працювати мистецько-художня школа Львова як подарунок від інвестора комплексу за те, що його робітники зруйнували мозаїку.
Наступного року також буде відкрито Інформаційно-освітній центр ім. Климентія Шептицького, що у Шевченківському гаю. Крім того, місто має плани щодо території, яка знаходиться за церквою Св. Анни — між вул. Городоцькою та Шевченка. Там у перспективі має бути збудований великий виставковий зал для музеїв. З часом туди також планують перемістити адміністративну будівлю Ратуші.
«Ми завжди мали нарікання, що не маємо великого конгрес-центру. Уже в наступному році неподалік летовища починають будувати сучасний конгрес-центр на 3 тис. місць. Це буде потужний конгрес-центр, де можна буде проводити конференції дуже великого рівня», — додав Андрій Садовий.
Нагадаємо, 2020 рік у Львові оголошено роком культури.


| | |
|
|
|
Новини по темі: Пряма мова |
«Хочемо мати наймодернішу версію електронного квитка для міста Львова», — А. Садовий... | 21-08-2020, 10:31 | >>> | «Незалежність — це день народження кожного українця, побудьте в цей час зі своїми рідними», — мер Львова... | 21-08-2020, 09:21 | >>> | Ігор СМЕШКО: «Аплодисментів нащадків – не буде»... | 09-06-2020, 00:50 | >>> | Звернення голови Львівської ОДА до мешканців Львівщини... | 03-04-2020, 13:29 | >>> | «Плануючи рік культури, я хочу, щоб ми здивували світ, здивували себе і заклали фундамент на багато наступних десятиліть», — А. Садовий... | 26-12-2019, 21:58 | >>> | «Тут є якісне фарбування, якісний ремонт, мийка, умови праці», — А. Садовий про ремонтну базу АТП-1... | 07-10-2019, 16:02 | >>> | Інспектор Держдепу проведе брифінг стосовно України – ЗМІ... | 02-10-2019, 07:19 | >>> |
|
|
|